cz en

Facility Management vs. Security Management

Jaromír Průša, Manager Facility Services Ahold Czech Republic a.s.
V prostředí komerční bezpečnosti se Jaromír pohybuje již 21let, kdy působil nejprve u renomovaných bezpečnostních agentur na pozicích od strážného po regionálního manažera, manažera speciálních zakázek, manažera pro obchodní domy. V roce 2005 Jaromír nastoupil ke společnosti Ahold Czech Republic a.s. kde pracoval od roku 2010 do září 2013 jako Manager Risk & Security se zodpovědností za bezpečnostní politiku v rámci Ahold ČR, incident report proces, BCM, CIT, interní šetření kriminality, řízení rizik a Loss Prevention. Od října 2013 pracuje na pozici Manager Facility Services, kde kromě oddělení Risk & Security má na starosti Office Services a Health Safety. V roce 2011 v rámci Mezinárodní konference bezpečnostního managementu, která se konala pod záštitou Policejního prezídia České republiky, byl oceněn jako bezpečnostní manažer roku. Cenu získal za rozvoj trhu inovativních řešení v rámci společnosti Ahold a úsporu nákladů na bezpečnost. K nejvýznamnějším projektům patří Store Watch (tzv. sdílená ostraha), mobilní hlídka a projekt PPR podání pomocné ruky. V lednu 2013 byl zvolen místopředsedou mezinárodního sdružení Asis International bezpečnostních profesionálů pro Českou republiku.


Marek Pour, Security Manager CZ & SK, Coca-Cola HBC Česká republika s.r.o
Mgr. Marek Pour již více jak 15let působí ve společnosti Coca-Cola HBC Česká republika s.r.o v různých pozicích v bezpečnostní oblasti. Od roku 2006 jako Manager bezpečnosti a kontroly řídí firemní bezpečnosti v rámci České a Slovenské republiky této korporátní skupiny. Zodpovídá za bezpečnostní politiku, ochranu aktiv společnosti s důrazem na ochranu brandu a zákaznicích vztahů. Podílel se na řadě projektů za jeden z nich – Implementaci bezpečnostních systémů, SAP v rámci nového distribučního centra Coca-Cola, byl v roce 2010 v rámci Mezinárodní konference bezpečnostního managementu, konané pod záštitou Ministra vnitra ČR Ing. Martina Peciny, oceněn Bezpečnostním manažerem roku 2009. Vystudoval Policejní Akademii v Praze.


Roman Balogh, ředitel společnosti KD Pragma ,a.s.

Roman Balogh od roku 1987 po ukončení studia na Střední průmyslové škole elektrotechnické – obor měřící a automatizační technika působil na pozicích provozního elektrikáře, vedoucího údržby, zástupce technického náměstka až po ředitele divize provozu a správy budov. Od roku 1998 pracuje ve společnosti KD Pragma, a.s., jejímž předmětem podnikání je komplexní provoz a správa budov – Facility management. V současné době je ředitelem společnosti a místopředsedou představenstva. Vystudoval Vysokou školu finanční a správní obor řízení podniku a podnikové finance. Od roku 2010 je členem International Facility Management Association Czech Republic - IFMA CZ. V roce 2012 byl zvolen do představenstva IFMA CZ.

 

 Martin Bílek, bezpečnostní ředitel společnosti ČEPS
Vystudoval Policejní akademii ČR a Fakultu sociálních věd UK v Praze, obor veřejná a sociální politika. Bezpečnostní problematikou se zabývá od roku 1989. V letech 1989 až 2007 působil v rezortu ministerstva vnitra. Do společnosti ČEPS nastoupil v roce 2007. V současné době se zabývá problematikou ochrany klíčových prvků kritické infrastruktury. Je vlastníkem titulu „Bezpečnostní manažer roku 2012(KBM2013)“.


 

Petr Janovský -  ředitel průmyslové divize Mark2 Corporation Czech a.s.

Svoji kariéru začal v roce 1998 ve službách Policie České republiky. V roce 2003 nastoupil do  společnosti Mark2 Corporation Czech a.s., kde pracoval jako manažer v různých oblastech bezpečnosti. K jeho největším projektům patřila spolupráce na zahájení systematizace ostrahy spol. Foxconn, nastavení bezpečnostního systému pro automobilku TPCA v Kolíně či rozvoj bezpečnostně logistických software. Dva roky pracoval jako Security Operations Manager pro Radio Free Europe / Radio Liberty. Dnes na pozici ředitele Divize průmyslu M2C, má na starosti řízení týmu 30 manažerů a více než 950 zaměstnanců.


Mimo jiné působí od roku 2006 jako mentor výcviku taktické, profesní a střelecké přípravy pro městské policie, kde úzce spolupracuje s Policií České republiky.